Loading...

Do VIII edycji Konkursu Mostowego zostało zgłoszonych 13 obiektów oddanych do użytku w terminie od 1 stycznia 2015 r. do 30 września 2016 r. Jak co roku, zarówno firmy projektowe, jak i wykonawcze, do konkursu mogły zgłaszać obiekty w czterech kategoriach: realizacja projektu mostu drogowego lub kolejowego o rozpiętości przęsła do 70 m, realizacja projektu dużego mostu drogowego lub kolejowego o rozpiętości powyżej 70 m, realizacja projektu kładki dla pieszych oraz renowacja już istniejącego obiektu inżynierskiego.
Podczas prezentacji zgłoszonych obiektów oraz ogłoszenia wyników redakcji „Mostów” na scenie towarzyszyli prof. Arkadiusz Madaj, przewodniczący Związku Mostowców RP – oficjalnego patrona konkursu, oraz prof. Janusz Szelka – przedstawiciel jury konkursu, którzy wręczali statuetki i dyplomy oraz gratulowali zwycięzcom. Poza nagrodami głównymi w każdej z kategorii jury postanowiło także przyznać wyróżnienie w kategorii pierwszej – realizacja projektu mostu drogowego lub kolejowego o rozpiętości przęsła do 70 m, w której poziom był najbardziej wyrównany.
W jury zasiadają autorytety branży mostowej – profesorowie Kazimierz Flaga, Kazimierz Furtak, Wojciech Radomski oraz Janusz Szelka, którzy wspierają czasopismo „Mosty” swoją wiedzą i doświadczeniem. Serdecznie dziękujemy przede wszystkim profesorowi Janowi Biliszczukowi, przewodniczącemu Komitetu Programowego Wrocławskich Dni Mostowych, Małgorzacie Skowronek oraz całemu Komitetowi Organizacyjnemu seminarium za duże wsparcie i możliwość corocznego ogłaszania wyników konkursu na tym bardzo ważnym dla branży wydarzeniu. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy wygranej i wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!